Zemes garoza un matemātiski izaicinājumi

Konference, ko es minēju iepriekš, noritēja diezgan labi. Tā bija neliela konference, galvenokārt priekš doktroantūras studentiem mūsu fakultātē, bet arī lieliska iespēja satikt mūsu centra matemātiķus un uzklausīt viņu perspektīvu par manu projektu.

Lauka studija, ar ko es šobrīd strādāju ir par iežu deformāciju Zemes vidējā garozā. Zemes vidējā garoza ir nozīmīgs reoloģisks slānis, ko līdz šim nav izdevies izprast matemātiski. Lai arī uz šo brīdi mums ir diezgan labs priekšstats par deformāciju Zemes garozas augšējā un apakšējā daļā, Zemes garozas vidusslāņa uzvedība vēl joprojām ir matemātiska problēma. Galvenokārt, dēļ komplicētās mijiedarbības starp mehāniskiem un ķīmiskiem procesiem šajā vidē, kā rezultātā iežu “uzvedība” ir ļoti mainīga.

Lai nu kā, bet manuprāt, izmantojot lauka studijas un eksperimentus ir iespējams identificēt un zināmā mērā arī kvantificēt processus Zemes garozas vidusdaļā. Jautājums ir par to, vai mums ir pieejamas pietiekami jaudīgas matemātiskās metodes to modelēšanai. Un patiesībā izskatās, ka tas ļoti drīz varētu būt iespējams. Šajā pašā brīdī mans ģeniālais kaimiņš un kolēģis (sauksim viņu par Benat) strādā pie advancēta koda, as varētu ļaut šo problēmu atrisināt. Skatīsimies, ko varam darīt.

Ieskats manā graujošajā konferences prezentācijā:

2 Responses to Zemes garoza un matemātiski izaicinājumi

  1. Zigurds. says:

    Un ieži saberžas putrā un rodas milonīts. Ja tas ilgi stāv mierā, tad notiek pārkristalizācija. Minerālu īpašības mainās, kad to kristālu režģis daudzkārtīgi deformējas. Tādas lauskas manā galvā mētājas.

  2. Ivars says:

    Jā bet kā to visu pārvērst matemātikā?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: