Dīvainas prioritātes

Kamēr pasaule pielipusi pie zilajiem ekrāniem vēro bariņu pieaugušu cilvēku, kuru augstākais dzīves mērķis ir šķērsot peldbaseinu 50 reizes turp un atpakaļ ātrāk nekā citi, ielēkt vistālāk smilšu kastē vai piekaut pretimstāvošo līdz viņš guļ zemē un nespēj piecelties, NASAi izdevies veiksmīgi nosēdināt vienu no austākajiem inženierijas sasniegumiem uz simtiem miljonu kilometru attālas planētas. Informācija, ko tas iegūs nākošajos 2 gados papildinās cilvēces zināšanas par šīs noslēpumainās pasaules pagātni un attīstību un, iespējams, konstatēs dzīvības esamību ārpus Zemes.
Paradoksāli, ka valsts televīzija pirmo notikumu pārraida nonstopā, kamēr otrajam notikumam Panorāmā bija atvēlēta viena minūte ētera laika. Nez vai es esmu vienīgā, kam tas liekas mazliet dīvaini?

Vairāk materiālu latviešu valodā atrodami astronomijas portālā www.starspace.lv

6 Responses to Dīvainas prioritātes

 1. Bēdīgais says:

  Tas nav tikai “mazliet dīvaini”, tas ir pat ļoti ļoti bēdīgi…

 2. deni2s says:

  Nekā dīvaina, ļoti cilvēcīgi – katram savs krekls ir tuvāks. Prioritāte vienmēr būs mums tuvākiem cilvēkiem (kaut vai Latvijas olimpiešiem), nevis kaut kādiem ASV NASA zinātniekiem, vai kādam, kas atrodas ārpus Zemes. Kas tev pašai svarīgāks – tava mamma vai mazais zaļais cilvēciņš uz Marsa?

  • Liene says:

   Nav jau runa par savējo atbalstīšanu, bet par informācijas saturu, kas tiek dots sabiedrībai. Paskaiti pats, cik latviešu sportistu vārdus un cik latviešu zinātnieku vārdus tu zini. Sasniegumi ir gan vieniem gan otriem, bet vieniem veltīts vesels kanāls, kamēr otri tiek parādīti, tikai ja notiek kaut kas ārkārtējs.

   • deni2s says:

    Neesmu dzirdējis, ka NASĀ, par kuriem bija šis posts, ir kāds latviešu zinātnieks…

    Pieļauju, ka latviešu sportistu vārdus un zinātnieku vārdus zinu pusi uz pusi – kaut kā pats izvēlos, kādu informāciju vēlos uztvert, un kāda informācija mani interesē – internets mūsdienās paver diezgan plašas iespējas, arī TV kanāli ir vairāki taču – neviens tev neliedz neskatīties nožēlojamās kvalitātes LTV kanālus un paskatīties reklāmām pārbāztos Discovery un tamlīdzīgos.

    Un Olimpiāde un sports kā tāds ir šovs, kam jāizraisa emocijas, lai tas darbotos, atšķirībā no zinātnes.

   • Liene says:

    Nu, neviens man neiestāstīs, ka šāda situācija ir normāla. Izklaide, protams, jārāda, tāpat kā izglītojoši raidījumi, tomēr sadalījums nevar būt 99:1, īpaši jau valsts televīzijā.

 3. kork says:

  Nebrīnos, skumji gan, bet problēmiņa manuprāt dziļāka un visā manis redzētā pasaulē aktuāla. Maizi un izklaides! – tā beidzās viens posms vēsturē, ir plaši izplatīts viedoklis, ka esam pie nākamā posma beigām, paralēles viegli savelkas.

  p.s. finanses: http://exp.lore.com/post/28848285377/a-tragedy-of-priorities-the-most-appalling

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: