Sesija

Šodienas, pareizāk šī mēneša, vārdiņš – procrastination. Kā lai latviskāk pasaka – bumbulēšna, varbūt? Tas nozīmē darāmā atlikšanu uz pēdējo brīdi, nodarbošanos ar nesvarīgām lietām, un izvairīšanos no svarīgajām. Kā noskaidrots kādā pētījumā, 90% universitāšu studentu mokās ar šo problēmu. Es, starp citu neesmu nekāds izņēmums. Mans dienas režīms biedējoši precīzi ieskicēts zemāk esošajā karikatūrā.

Source: "Piled Higher and Deeper" by Jorge Cham http://www.phdcomics.com

Atceros, ka bakalaura studiju laikā vienu no sesijām pavadīju mācoties teoriju fotografēšanai ar „Zenītu”. Kad vajadzēja rakstīt maģistra darbu, apguvu ģitārspēles pamatus youtubē.

Šobrīd atkal sesija rit pilnā sparā, un es esmu noskatījusies visu jaunāko sezonu „The Big Bang Theory”, strādāju pie latviešu tulkojuma youtube lekcijai par zinātni un, jā, rakstu blogu.

Uz šo brīdi divi eksāmeni jau nokārtoti – „Case Studies in Physics of Geological Processes” un norvēģu valodas mutiskais eksāmens. Abos – B. Nav ideāli, bet, nav arī slikti. Nākošnedēļ būs norvēģu valodas rakstiskais eksāmens un „Methods in Physics of Geological Processes”. Pēdējais ir pats grūtākais – daudz fizikas, matemātikas un programmēšanas.

Starp citu, interesanta pieeja cīņai ar procrastination ir šajā rakstā. Autors apgalvo, ka pareizi izmantojot vēlmi izvairīties no darāmā, patiesībā iespējams paveikt vairāk. Atlikšana nenozīmējot nekā nedarīšanu. Bieži vien cilvēki izvairās no svarīgiem darbiem darot ne tik svarīgas lietas, piemēram, taisot tēju, veidojot darāmo darbu sarakstus, asinot zīmuļus, utt. Bet, ja zīmuļu asināšana būtu „hronisko atlicēju” vienīgais pienākums, nekāds spēks uz pasaules nevarētu tos piespiest darīt šo darbu. Tomēr „atlicēji” var tikt motivēti darīt grūtus un svarīgus uzdevumus, ja vien prioritāšu saraksta augšgalā ir kaut kas cits. Tāpēc atliek vien par prioritāti izvēlēties kaut ko teorētiski svarīgu (bet patiesībā, nē), kaut ko ar šķietami stingru termiņu (bet patiesībā elastīgu), un juhū!, visi pārējie uzdevumi, un pat vairāk, tiks paveikti, lai tikai izvairītos no galvenā darba.

Ķeksītis pie – „pamēģināt nākotnē”.

Advertisements

2 Responses to Sesija

 1. Jurģis says:

  Tikko lasīju vienā grāmatā par darbu novilcināšanu, tur bija pat veidi, kā no tā izvairīties..

  viens veids, sagrupēt visus darbus pēc svarīguma, A B C un katru dienu, paveikt kaut ko no A darbiem, lai var izsvītrot to ārā..
  saraksts jāliek redzamā vietā, un jabūt daudz vietai, lai varētu pats redzēt savus sasvītrotos ierakstus, B, C lapiņai jaatrodas zemāk vai zem A lapas..

  kaut kā tā viss tur bija paskaidrots, īsumā..

  Tagad mācos ģeoķīmijas II kd.. traki :D

 2. pindakaas says:

  Man parasti uz datora ir divas elektroniskās līmlapiņas. Uz vienas – ilgtermiņa uzdevumi, uz otras – konkrētās dienas darbi. Normālā režīmā tas diezgan labi strādā, bet kad pienāk termiņi, stress, vai jādara ļoti daudz, tad ir: “Pie velna visas līmlapiņas, sveika, youtube!”. Saka jau, ka ieteikt “hroniskam atlicējam” sastādīt prioritāšu sarakstu ir tas pats, kas depresijas nomāktam cilvēkam teikt, lai pasmaida. Man šķiet, ka šajā ziņā ļoti nopietni jāstrādā ar savu domāšanu.
  Ģeoķīmija…varu iedomāties…veiksmi!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: