Ko ģeologi dara vasarā?

Studējot Universitātē negulētas naktis un antisociālas noslieces maija beigās ir tik pat neizbēgamas kā Ziemassvētki decembrī vai Jāņi jūnijā. Šis fakts ir tik pat visaptverošs kā Ņūtona gravitācijas likums un nekādas apņemšanās: ”Nākošreiz darīšu visu laicīgi” to neietekmē ne vismazākajā mērā.

Tagad jau varu atviegloti ievilkt elpu un sazināties ar sen neredzētajiem draugiem, jo maģistra darbs beidzot uzrakstīts un nodots. Priekšā stāvošā vasara sola daudz ģeoloģijas un daudz piedzīvojumu. Starp citu, no viena tāda jau tikko kā atgriezos. Iepriekšējo nedēļu, ģeoloģijas lauka kursa ietvaros pavadīju Polijā, Šventokšijas (Świętokrzyskie) kalnos.

Īsumā tas, ko mēs tur darījām bija blandīšanās pa pamestiem karjeriem un nelegāla iekļūšana apsargātajos, brišana krūmājos meklējot niecīgākos iežu atsegumus, rāpšanās 10 m augstās sienās mērot slāņu krituma virzienus, ložņāšana pa šaurām un slidenām karsta alām, ilgstoša cepināšanās saulē, meklējot pārakmeņotus jūras ežus, lauku veikaliņu apgrozījuma pieckāršošana, vienlaicīgi ierodoties 20 izsalkušiem studentiem un reizi pa reizei arī kāda tūristu objekta apskate – viss, kas vajadzīgs, lai padarītu ģeologu laimīgu.

Šeit dažas bildes no redzētā (foto: pindakaas):

This slideshow requires JavaScript.

2 Responses to Ko ģeologi dara vasarā?

  1. agrisrits11 says:

    Hey – foršs blogs :)!
    Es rakstu par ceļošanu – domāju kādu dienu mazliet ietekmēties no tava bloga ;)!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: